Hakkımda


Semra Mollaoğlu
Merhabalar;


1951 yılında Kayseri'de dogdum.Çocuklugum ve ilk gençlik yıllarım Kayseri'de geçti.Yaz aylarında İstanbul'a geldigimiz dönemleri saymıyorum.:))

Liseyi  bitirdikten sonra İstanbul  İktisadi ve Ticari İlimler Akademisine gittim.(4 yıllık-yer Sultanahmet -Merkez bina)
Şimdi benim canım okulumun adı Marmara Üniversitesi oldu ve benim mezun oldugum bölüm hem İşletme,hem de İktisat Fakultesi olarak isim degiştirdi.Kısacası ben ne mezunu oldugumu hala anlayamadım.:)))

Akademi bittikten sonra çok hızlı  çalışma hayatım başladı.

İlk işim Yapı Kredi Bankası-Nişantaşı Şb de ,6 aylık bir çalışmışlıgım oldu ,sonra istifa ederek kendi işimi yapmaya yani muhasebe ve ticareti bir arada yürütmeye başladım.Sabah 5.30 kalk,akşam 20.00 gibi eve gel ve kafam yastıga 5 kala ,saat 21.00 de hop yatak.

Bu tempo belli süre sonra bende bezginlik yaratınca ,''nasılsa kendi işim diyerek''haftanın bir gününü kendime ayırdım ve  Halk Egitim Merkezinin çeşitli şubelerinin müdavimi oldum.Gerek halk egitim merkezleri,gerek Caferaga Medresesi,gerekse Erenköy Pratik Kız Sanat okulunun tüm kurslarını takip ettim.

Çeşitli, beni dinlendiren hobiler edindim.Ama beni en çok etkileyen deri,rolyef ve agac biçimlendirme ve telkari oldu.

İlk deri ile tanışmam 1989 yılında Caferaga Medresesinde, özel ders aldıgım, ama adını hatırlayamadıgım cici bir hanımefendiden oldu.

Rölyefle ise yine 1989 yılında Halk Egitim Merkezinde tanıştım.Malesef burada ki ögretmenin de adını hatırlayamıyorum.:(  Yaşlılıgıma veriniz lütfen.

Agaç Biçimlendirmeyi , İsmek Kadıköy Şubesinde ögretmen sevgili Emine Hanımdan ögrendim.

1995 yılında emekli olduktan sonra, kurskolik bir hatun olup çıktım.Her yıl, bir sonra ki yıl hangi kursu takip edecegimi tasarlayarak hayatıma devam ediyorum.

Bu blogu açmakta ki amacım ,internette araştırma yaparken ne, ne şekilde ,nasıl yapılıyor diye aradım.

Ama beni doyuran, bana birşeyler ögreten sayfa sayısı o kadar azdı ki ( yabancı kaynaklar hariç) ''ben bir blog açayım ve bu blogda deri,rolyef,agac biçimlendirme ve ilerde daha da gelecek olan hobilerime  gönül verenlere yardımcı olmak adına ,bildiklerimi paylaşayım'' istedim  ve kolları sıvadım.

Not: Son yıllarda Türk hanımlarının çogunun blog çalışmalarını ve bilgilerini büyük bir özveriyle paylaştıgını görüyorum .Bu da bana büyük keyif veriyor.Ne mutlu bilgisini  paylaşan hanımlara ,sizleri seviyorum.

Bu blogu hazırlamak ,benim için  pek sorun degildi . Hazır şablonları kullanarak anında hazırlanan bir blog.Umarım sizlere yardımcı olabilirim.

Olursam ne mutlu bana.

Selam ve Sevgilerimle

Yeni bilgiler paylaştım.İlginizi çekebilir.:) Ahşap-Kagıt Rölyef Bölümüne-KagıtRölyef2

X